Pytania - odpowiedzi faq

 • Movieyourself zaleca następujące ustawienia:
  – Rozdzielczość: 1080p/ 2,7k/ 4k
  – Ilość klatek: 60kl/s
  – pamiętaj aby nagrywać w poziomie

 • Movieyourself zaleca następujące ustawienia:
  – Rozdzielczość: 1080p/ 2,7k/ 4k
  – Ilość klatek: 60kl/s
  – pamiętaj aby nagrywać w poziomie

 • Movieyourself zaleca następujące ustawienia:
  – Rozdzielczość: 1080p/ 2,7k/ 4k
  – Ilość klatek: 60kl/s przy nagrywaniu na zewnątrz i 30kl/s jeśli nagrywasz w pomieszczeniach
  – Szerokość obszaru nagrywania: wide lub medium
  – Protune: wyłączone (chyba że znasz się na tym)
  – Jeśli nagrywasz telefonem, pamiętaj aby nagrywać w poziomie

 • Tylko i wyłącznie w poziomie! Ujęcia nagrane pionowo po prostu wyglądają źle. Ważne jest również to, że format monitorów, telewizorów, itd. jest poziomy. Pamiętajcie – nagrywajcie zawsze w poziomie 😉

 • Zamów film, a następnie na Twój e-mail przyjdzie potwierdzenie zamówienia wraz z dostępem do naszej platformy online. Możesz w bardzo prosty i intuicyjny sposób wgrać na nią materiał video z dowolnego urządzenia. Zawsze możesz też wysłać nam filmy za pośrednictwem kuriera. Nasz adres to: Movieyourself, ul. Pachońskiego 9/109 , 31-223 Kraków. Pamiętaj aby do paczki dołączyć numer swojego zamówienia.

 • Movieyourself korzysta z licencji serwisu https://www.epidemicsound.com. Jest to obecnie najpopularniejszy serwis z muzyką, z której korzysta ogromna społeczność YouTube’a, m.in. Casey Neistat, Peter McKinnon czy Jon Olsson. Jeśli chcesz aby w Twoim filmie była muzyka komercyjna, pamiętaj, że za prawa autorskie odpowiadasz Ty.

 • Stabilizacja to duży problem jeśli nie dysponujemy gimbalem. Nawet trzymając kamerę w bezruchu ciężko o idealną stabilizację ze względu na drżenie naszych rąk. Podczas kręcenia filmu staraj się stać, a jeśli musisz iść – rób duże i powolne kroki. Kręć ujęcia powoli. Jeśli chcesz nagrać krajobraz obracaj się powoli i pamiętaj, aby ruch Twoich rąk był jednostajny i pozbawiony pośpiechu. Gdy kręcisz dynamiczną scenę, zachowaj zimną krew i skup się na obiekcie, który nagrywasz, jednocześnie pamiętając o powolnym ruchu kamery. W przypadku kamer takich jak GoPro 7 czy DJI Osmo Action, masz do dyspozycji wbudowaną stabilizację, którą rozwiązuje ten problem. Technologia idzie do przodu

 • Dłuższe filmy powodują, że materiał video sporo waży, a 3/4 z niego i tak zostanie niewykorzystane.  Staraj się nagrywać ujęcia, które nie przekraczają 20 sekund. Lepiej nagrać wiele krótszych filmików, niż kilka bardzo długich.

 • PAL to standard europejski, a NTSC amerykański, ale w obecnym świecie nie ma to znaczenia. My w Movieyourself zalecamy używać ustawień NTSC dzięki czemu możliwe jest nagrywanie w 30 kl/s lub wielokrotności np. 60 kl/s. Pozwala nam to zwalniać lub wydłużać wybrane ujęcia w trakcie edycji filmu, np. stosując efekt Slow Motion.

 • Najbardziej popularna obecnie to 720p (HD) i 1080p (Full HD). Nowoczesne kamery coraz częściej posiadają możliwość kręcenia w 4K (UHD). My zalecamy kręcić w 1080p (Full HD). Obraz jest wtedy idealny, a jakość filmu naprawdę bardzo wysoka!

 • Slow Motion jest to efekt zwolnionego tempa. Jeśli Twoje urządzenie posiada możliwość nagrywania w trybie 60, 120, 240 kl/s lub więcej, oznacza to, że można zwolnić rzeczywisty obraz. Nasze oczy widzą 25 klatek na sekundę, zatem kręcąc w trybie 60 kl/s możemy zwolnić tempo dwukrotnie. Analogicznie, w przypadku 120kl/s tempo może zostać zwolnione aż czterokrotnie. Im więcej klatek/s, tym większy efekt zwolnienia możemy uzyskać.

 • W zależności od zamówionego pakietu, realizujemy montaż w czasie od 6 do 10 dni roboczych. W przypadku wybrania opcji express montaż filmu potrwa zaledwie 48 h, a my dołożymy wszelkich starań by był naprawdę efektowny!

 • Tak, za montaż filmu pobieramy wynagrodzenie z góry. Nasz cennik dostępny jest na podstronach: Cennik oraz Zamów film.

 • Sprawdzaj nasz fanpage na Facebook’u i Instagramie! Czasami prowadzimy też akcje promocyjne z vlogerami, blogerami czy influencerami 🙂 Bądź czujny!

 • Tak! To Ty decydujesz czy film będzie publiczny czy prywatny! Szanujemy Twoją prywatność, dlatego jeśli nie chcesz aby Twój film był dostępny dla wszystkich, wystarczyć wybrać w trakcie składania zamówienia opcję „film prywatny”.

  Montaż każdego filmu sprawia nam frajdę i bardzo lubimy chwalić się efektami. Dzięki świetnie zrobionym filmom zdobywamy kolejne zamówienia, więc jeśli zgodzisz się na publikację teledysku na naszych social mediach, będziemy kipieć ze szczęścia!:-)

 • Tak! Zawsze wysyłamy naszym klientom film i czekamy na ewentualne sugestie, poprawki lub akceptację 😉 Twój film musi być dokładnie taki jak chcesz i jest to dla nas priorytetem!

 • Każdy film przesyłamy w formie linku do serwisu youtube.com. Do momentu akceptacji, film ma status niepubliczny, co oznacza, że nikt poza Tobą go nie zobaczy.

  Po akceptacji filmu, w zależności od tego czy ma być prywatny czy publiczny, udostępniamy go w mediach społecznościowych lub nie. Dodatkowo, zawsze wysyłamy Ci film w oryginalnej wersji do pobrania za pomocą platformy wetransfer.com

 • Tak. Każdy film, który montujemy posiada nasze 5-sekundowe intro na początku i na końcu. Jest to nasz znak rozpoznawczy i forma reklamy. Pamiętaj, że dodatkowe intro na początku sprawia, że masz extra 5 sekund aby zasiąść wygodnie na fotelu 🙂

Jak to działa

Czas start!

Bierzesz bliską osobę, przyjaciół lub współpracowników
i lecisz na długo wyczekiwany urlop

Nagrywasz

Nagrywasz filmy telefonem, kamerą lub dronem.
Im więcej tym lepiej!

Zamawiasz film

Wybierasz jeden z 3 pakietów
dostępnych na naszej stronie

Wysyłasz filmy

Przesyłasz nam materiał video.
Skorzystaj z naszej platformy online lub wyślij kurierem.

Montaż

Składamy Twój film nawet w 48h!

Premiera filmu

Wrzucasz film na „fejsa” i dzielisz się wspomnieniami z przyjaciółmi.
Jeśli chcesz, Twój film może też pozostać prywatny.

#never stop
recording

Chcesz taki film ?

zamów film
Wyślij pliki online

Wgraj swój materiał na naszą platformę
online z dowolnego urządzenia!

Realizacja w 48h!

Zmontujemy Twój film nawet w 48h!
Wystarczy, że przy zamówieniu zaznaczysz opcję express!

99% zadowolonych klientów

Dbamy o każdego klienta.
99% z Was powraca z kolejnymi zleceniami!

Płatności online

Za film możesz wygodnie zapłacić online
z każdego urządzenia!